Autor

My name is Stager, Home Stager.

Przed nami roztaczają się turkusowo-błękitne kolory Jeziora Garda, wyraźnie rysuje się kontur górskich grani majestatycznie wznoszących się nad taflą wody. Migawka trzech kolejnych ujęć pozwala nam dostrzec detale pędzącego samochodu. Kontur grani znika, kamera przybliża nas do tunelu znajdującego się u podnóża góry, przeplata się scena z kolejnym ujęciem drugiego samochodu. Jego charakterystyczna linia, światła, pozwalają ocenić, że jest to Alfa Romeo 159. Napięcie buduje jeszcze bardziej muzyka – motyw skrzypiec. Pojawia się obraz amunicji, Alfa Romeo przyspiesza, kamera pędzi wprost nad taflą wody niczym na czołowe zderzenie z fasadą tunelu. Kolejne ujęcie pozwala nam rozpoznać czarnego Astona Martina DBS, kadr na spokojne spojrzenie kierowcy, przeładowanie magazynku, kamera przenosi nas do tunelu gdzie niepowtarzalny ryk silnika Astona urywa motyw skrzypiec…

Zanim padnie pierwszy wystrzał i akcja rozkręci się na dobre, scena z Jamesa Bonda otwiera dzisiejszy artykuł, a konkretnie wstęp do „Quantum of Solace”. Oczywiście strzelać nie będziemy, jednak pozostając w klimacie i z precyzją najlepszego agenta połączymy ze sobą kilka ciekawych wątków.

007 - licencja na inspirujący styl

James Bond/ źródło: Twitter - oficjalne konto filmu.

James Bond zasługuje na wizualną klasę. Ikona wywiadu, wzór wizerunku mężczyzny na przestrzeni każdej dekady. W tę rolę wcielali się wielcy aktorzy kina. W kolejce czekają kolejni. I regularnie powraca odwieczne pytanie wśród najwierniejszych fanów kina sensacyjnego – kto dostąpi zaszczytu w kolejnych odsłonach  tajnej Służby Jej Królewskiej Mości? Fenomen Bonda broni się sam bez zbędnego wystrzału z Walthera PPK. Wystarczy zwrócić uwagę na otoczenie agenta 007. Kultowy Aston Martin, zegarki najwyższej klasy, elegancja w każdym detalu. As wywiadu MI6 dostarcza inspiracji zarówno w świecie mody, jak również w świecie designerskim. Wspominaliśmy ostatnio, iż warto zatrzymać kadr filmu i spojrzeć na drugi plan. 

Zróbcie to, a sami zobaczycie ile inspiracji można zaczerpnąć z męskiego świata przeplatanego sensacyjnymi wątkami do wystroju wnętrza. Skoro 007 to elegancja, styl i nowoczesne gadżety to mamy ogromne pole by taki charakter miało nasze biuro, pokój dzienny czy sypialnia…

Barbara Schwarz kreatorka home stagingu.

Pozostając w tematyce najlepszego agenta, bezkonkurencyjnego w tym co robi, jednak zamiast wątków sensacyjnych poruszmy tematykę znaną nam z ostatnich artykułów czyli home stagingu. Wiemy, że 007 był postacią fikcyjną, natomiast w świecie designu najlepszą wśród agentek była Schwarz, Barbara Schwarz – jedyna i niepowtarzalna. Kreatorka koncepcji inscenizacji domu i twórczyni home stagingu. 

Jako agentka nieruchomości szukała nietuzinkowych rozwiązań, skutecznych metod i maksimum efektu niczym James Bond podczas swoich misji. Pracując w latach 70-tych w branży nieruchomości widziała potrzebę wcześniejszego jej przygotowania do szybszej i skuteczniejszej sprzedaży. Wykorzystując swe doświadczenie z desek teatru i Broadway’owskich musicali przeniosła je dosłownie na deski nieruchomości. Odkryła, iż tworząc swoistą inscenizację w czterech ścianach nieruchomości przybliża potencjalnego klienta do jej kupna. Dlaczego? Gdyż klient nie wodzi oczami po pustych pomieszczeniach szukając słabych stron, tylko poprzez odpowiednią inscenizację widzi siebie siedzącego w wygodnym skórzanym fotelu, ustawionym wcześniej przez Barbarę w konkretnym miejscu w konkretnym celu. Doskonale wiecie już jakim. Tak powstał home staging.

Za sprawą działań Schwarz w Stanach Zjednoczonych od lat 70-tych zaczęto zupełnie inaczej postrzegać koncepcję sprzedaży nieruchomości. Było to równie zjawiskowe co fotel katapulta w kultowym Bond’owskim Astonie Martinie DB5. Pamiętacie scenę z „Goldfinger’a” z 1964 r. gdzie Sean Connery za pomocą tej szpiegowskiej funkcji pozbywa się pasażera z samochodu? Dokładnie to samo zrobiła Barbara Schwarz z ówczesnymi trendami dotyczącymi sprzedaży nieruchomości. Ze stoickim spokojem wysadziła je w powietrze… i odjechała dalej, dając miejsce przyszłym home stagerom na kreatywność.

Aston Mrtin DB5/Źródło: Pixabay.

Zdjęcie głównego motywu strony – Jezioro Garda, Źródło: Pixabay/Autor: Bernd Hildebrand.

Autor tekstu: Patryk Nowak

Wykładowca akademicki na innowacyjnym kierunku studiów podyplomowych „Home staging i aranżacja wnętrz nowy wymiar sprzedaży nieruchomości”.

Możliwość komentowania została wyłączona.